VENOM: Codename Outbreak

25. prosince 2009 v 13:47 | Denny |  HRY
VENOM Codename: Outbreak

Když už máme ty vánoce, řekl jsem si že bych si to svoje doupě mohl uklidit. A jak tak uklízím mezi cédečkama, nalézám asi osm let starou hru kterou jsem jak blb hledat něco přes pět let :D. Okamžitě přerušuji veškeré pokusy o úklid a spouštím instalaci abych konečně dohrál hru která sem už před osmi lety zaryla hluboko do paměti (snad jen na StarCraft vzpomínám tak rád).

Příběh: Rok 2012. Během rutinního pozorování noční oblohy astronomové zaznamenali kometu stžední velikosti v souhvězdí Štíra která se blížila k naší planetě. Na místo dopadu jsou vysláni vědci… To je asi tak všechno co potřebujete vědět :D.


Popis: Venom Codename: Outbreak, je FPS
akční hra s arkádovými a RPG prvky. Na rozdíl od klasických FPS her, hraje v Outbreaku důležitou roli taktika, protože pokud se třeba jen k jednomu nepřátelskému vojáčkovi přiblížíte jen na pár metrů, vaše životnost se počítá na vteřiny, takže tato hra opravdu není pro ty co hrají ve stylu Ramba :D. Ale naštěstí na jednotlivé mise nebudete vysláni sami. Do týmu přiberete ještě jednoho muže, dle svého vlastního výběru. S cizáky se utkáte celkem ve čtrnácti misích. Říkáte si že to není moc? No ale uvědomte si že každá mise má rozlohu několika set kilometrů čtverečních! Přidejte k tomu obtížnost, zaokrouhlete a vyjde vám plus mínus patnáct hodin čistého času (samozřejmě za předpokladu že nehrajete na nejjednodušší obtížnost). Jestli si myslíte, že hra se po čase stane jen rutinním zabíjením nakažených vojáků, opět se mílíte. Úkoli jednotlivých misí jsou tak různorodé, že nikdy neděláte nic dvakrát. Jednou musíte sesbírat dostatek informací, podruhé zase zabránit vypuštění atomovek, jindy zase zabít důstojníka… a tak dále a tak dále. A co se eliminace nepřátel týče, vymýšlení nových a nových možností eliminace nepřátel vás určitě neomrzí :D. Nedoporučuju ale podceňovat cizáky! Umělá inteligence je tu dost vysoká…škoda že jen u nepřátel XD. Ale i tento poklad má svůj kaz. Jsou to chyby které se naštěstí neobjevují často, ale jejich přítomnost sráží celkové hodnocení dost dolů. Za prvé to jsou to zdi. Běžím si v malé uličce a co se nestane. Skrz železobetonovou stěnu na mě vyskočí nepřítel. Z nějakého neznámého důvodu se vám někdy stane že najdete zdi které jsou pro všechny kromě vás průhledné a co je ještě příjemnější, navíc průstřelné. Nebo když se snažíte zabít vojáka který se kryje za zdí a jediné co mu kouká skrz cihlový předmět je M16 která po vás pálí… Dále jsou to vaši spojenci, tj. váš spolubojovník a civilisti, které občas zachraňujete. Uvedu příklad, běžíte si tak v klidu uličkami a po chvíli zjišťujete, že jste sami… Co se stalo? Vůbec nic, to si jen váš kamarád zaujatě prohlíží cihlovou stěnu kanalizačního potrubí tři kilometry za vámi. Naštěstí se do něj můžete vtělit a znovu se spojit, nicméně je to zbytečné plýtvání časem. Ale naprosto úžasné je, když se vámi zachraňováný vědátor zasekne mezi stěnou a bednou, nebo ventilační šachtou. V tomto případě následuje dlouhá doba úporného přesvědčování, která většinou končí prostřelením vědcovy hlavy a následným restartem mise… Také miluju když si nepřátele hrají na spidermana, neznámo jak jsou občas schopni dostat se po téměř kolmé skále třeba třicet metrů vysoko a v klidi vás odstřelovat… Jsou to chyby které se v celé hře objeví třeba jen jednou ale jsou opravdu nepříjemné…
Nicméně pokud se přes ně přenesete, čeká vás opravdu skvělá zábava doprovázená velmi povedenou grafikou na Quake3Arena enginu. Jak jsem se již zmínil, každá mise má obrovskou rozlohu a o ve většině her znamená časté načítání nové oblasti, tady na to zapomeňte, můžete se vydat na kilometrovou túru a nenarazíte ani na jedno pozastavení způsobené načítáním. No řekněte sami, v kolika hrách se můžete pozorovat několik kilometrů vzdálený tábor v silně zalesněném prostředí? Když sečtu všechna plus a mínus, dostanu na svou dobu opravdu skvělou hru, která může konkurovat i dnešním špičkám.
Moje hodnocení:90% .

Zbraně: Ve hře se vyskytuje 5 zbraní, ale teoreticky vzato jich budete mít kolem deseti…tvůrci hry to vyřešili různými nástavci a otočnými držáky na zásobníky… laicky řečeno, chcete brokovnici? Jak je libo, stačí si otočit půlku zbraně a můžete si z nepřítele udělat cedník :D.M36- základní zbraň, není moc silná ani vybavená, má jen tři módy. Samopal, Sniperka a Laser. Nicméně střílí nejrychleji a je nejlehčí. Moje oblíbená :D.

M38- V podstatě M36 ale má jako bonus brokovnici.

M38-R -To samé jako M38 ale má raketomet(asi nejlepší, má všechno co budete potřebovat)

M40- Tato zbraň je už dost silná, má už všechny zbraně(samopal,sniperka,laser,brokovnice, světlice, granátomet, minoložku, raketomet) ale na druhou stranu střílí pomalu a je těžká… no vyberte si, buďto M38-R nebo M40, Nejlepší zbraně ze hry.

M42- No… má všechny zbraně, ale u samopalu přemýšlím jestli je to samopal, protože střílí neskutečně pomalu… :D. Jinak, má největší sílu a největší hmotnost… nemám ji moc rád…

Samopal- Použijete asi nejvíce, na menší vzdálenost smrtelný a na větší nebezpečný… WTF prostě sapik! :D

Brokovnice- Tuto zbraň… nebo spíš nástavec :D jsem moc nepoužíval… jenom když jsem jen tak z hecu střílel do určitých partií nepřátel XD.


Laser- I love this weapon! Tichá, smrtící… pravda ale pomalu se nabíjející zbraň, určitě ji používejte jak jen to půjde.

Světlice- úplně na hovno… snad jen když chcete nepřítele nalákat do pasti…

Sniperka- Bez ní by to ani nešlo dohrát. Prostě, ležet v křoví zamaskovaný sítí a střílet na nepřítele… miluju jejich zmatené výkřiky "Odkud střílejí?!" :D

Mina- nepoužitelné…

Raketomet- jediná věc kterou sundáte tank nebo robota.

Granátomet- hodně dobrý na houfy nepřátel, campery a parchanty co nechchcou vylézt z věže.

Světelný granát- znáte flashbang? :DNepřítel:
Voják: Jsou všude, jsou chytří a docela silní… prostě LAMY se samopalem nebo sniperkou.

Speciální jednotka: V podstatě lama jako voják :D ale je o trochu lepší.


Sniper: Zasranej camper… nesnáším tyhle hajzli!


Důstojníci, vědci, policisti- LAMY s velkým L mají pistoli která fakt dokáže poštípat ale hovno vydrží.

Vajíčko- na to bacha… palte do toho laserem ať neplýtváte municí ale hlavně se k tomu nepřibližujte.

Nymfa- říkal jsem ať se k tomu nepřibližujete! Ach jo… no do těhle mamrdů se dost blbě strefuje, tak lovu zdar.

Dospělý cizák- Sundejte ho z dálky ale hlavně rychle ať nestihne vystříknout… KYSELINU vy prasáci co asi?! :D

Tank- hlavně rychle a nenápadně, dvě rakety a je po starostech

Robot- Ty jeho kulomety vám zavaří, a to dost silně, jedna raketa a jde k zemi.

Obrněné vozidlo- prostě tank v jiném oblečku.

Odpalovač raket- Není to nepřítel jako takový, je to vlastně součást úkolu, řeknu vám jen toliko, že střílet na něj nedoporučuju :D (Raketa + odpalovač= BUM) XD

Letoun: neohrožuje vás, ale občas ho budete muset sundat… stačí vám jedna raketa.


Rady a triky:

  1. Vždy když to jde, zvolte si jako čas mise noc.
  2. Používejte laser abyste nevyvolali poplach.
  3. Do teamu si vemte Profa a Martina, jsou nejlepší.
  4. Na mise si berte jen to nejdůležitější!
  5. Vyberte si správný maskovací vzor.
  6. Taktizujte a nehrajte si na Ramba!

Taktika:

  1. Přikažte kamarádovi aby zůstal na místě a sami se přesuňte kousek dál. Počkejte až se nepřítel přiblíží a dejte povel k útoku.
  2. Nechte nepřítele aby kolem vás prošel(nezapomeňte dát povel zastavit palbu!) a zabijte nepřítele zezadu laserem.
  3. Obcházejte velké houfy nepřátel.
  4. Nalákejte nepřátele do houfu a odpalte granát.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama