Upíři

14. října 2009 v 16:14 | Deny |  Magie a spol
Když se řekne upír, většina z ná si představí temnou postavu se špičtými zuby... Takto jej známe z mýtů a legend. Pojmem upír se ale táké označuje jistý druh aury která vysává životní sílu ze svých obětí. A na konec tohoto úvodu upír obecný (latinsky Desmodus rotundus) je druh netopýra který se živý zvířecí krví. V tomto článku se budu věnovat všem třem druhům upírů. Neočekávejte však sáhodlouhé výtvory neboť upíři mne nikdy příliš nezajímali (počkejte na vlkodlaka :D)Upír verze Dracula
Jednoznačně nejslavnější ze všech. Postava s bledou tváří zahalená v černém rouchu... však ho všichni známe... a také všichni známe povídačku tipu: když tě kousne upír, proměníš se v něj...
Toto je prosím pěkně naprostá blbost.Pokud by 1 upír každý měsíc přeměnil 1 člověka tak vzhledem k tomu že první zmínky o upírech sahají daleko do starověku, vyhubili by lidstvo asi do roku 1758, protože lidstvo by nebylo schopno se tak rychle množit, a i kdyby, určitě bychom nedosáhli počtu 6.000.000.000 obyvatel... Jestli upíři existují, tak určitě lidi nepřeměňují :D.

A tolik kritiky, ted trochu "faktů". Pakliže došlo ke vniku upíra, ať už pokousáním, kletbou nebo nkromancií, byl nucen dodržovat jistá pravidla. 1. Musel pravidelně pít lidskou krev(perioda se různí podle zdrojů) jinak by zeslábl a následně zemře(jestli definitivně, to nevím...) 2. Nesměl vycházet na sluneční světlo, jinak by se proměnil v prach/popel... 3. musel se vyvarovat probodnutí kůlem načež by následovala verze 2.

Některé legendy říkají, že pokud dojde k početí s upírem, narodí se vlkodlak, ale to patří jinam.Upíří aura
je v podstatě energetické pole okolo živých organismů, které ve spánku opouští svého "majitele" a vydává se na lov. Pokud takováto lovící aura narazí na spící nebo velmi zeslůáblého jedince, ať už zvíře, rostlinu, nebo člověka, přisaje se k jeho auře a začne z ní vysávat její energii. Pokud je napadená aura hodně zesláblá mohlo by to znamenat smrt onoho "majitele" této aury.
S tímto jevem souvisí i takzvané létací sny. Pokud se vám zdálo, že létáte po okolí(ne v letadle nebo jiném dopravním prostředku)a nyní jste plní energie, mohlo by to znamenat, že jste si v noci pochutnali na auře někoho jiného, kdežto pokud se ráno cítíte mizerně a unaveně, je dost možné, že jste byli napadeni "upírem". Upíří aura bývala ve středověku nazývána "muří noha"
a byla většinou spojována s čarodějnicemi. Zkomolením tohoto názvu později vnikly pověsti o chaloupce na KUŘÍ noze.
Obrana proti takovéto auře je velmi jednoduchá, stačí okolo sebe(postele,domu) položit špičaté dubové kolíky ve směru světových stran, pokud se přez ně pokusí upíří aura přejít, "roztrhá se" nasledkem čehož její "majitel" zemře.


Upír obecný
Žije v Jižní Americe a v noci saje krev velkých zvířat a pokud napadne člověka, je to opravdová kuriozita.
Do napadeného tvora nejdříve vyřízne malou dirku svými ostrými zubi, poté začne jazykem olizovat ránu. Sliny Upíra zabraňují srážení krve takže může hodovat jak dlouho bude chtít. Dorůstá délky 10cm a hmotnosti 50g.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama