Má minulost

13. října 2009 v 19:17 | Denny |  O mě...
V poslední době hodně přemýšlím o své minulosti, není to nic velelého, ale za těch 15 let sem si už zvykl... Můj život vlastně nebyla příliš velká změna, vždycky sem byl outsider, a v poslední době mi to ani tak nepříde, většinou jsem si vystačil se svými vlastními myšlenkami. To byli mí jediný opravdový přátelé kteří mne chápali. Proč jsem tak skončil to už se asi nedozvím.

Hlavní problém začal v 6 třídě, to sme se rozešli s mým jediným kamarádem a přesto že sem se pokusil o zařazení mezi ostatní... skončil jsem jako mršina na konci potravního řetězce ze které si každý uždiboval kusy mé dobré nálady. Nadávky jsem začal brát jako pozdrav a naschváli jsem prostě přehlížel. Uzavřel jsem se do sebe a svou bolest jsem měnil ve vztek který mi dodával sílu přežít další den.

7 třída bylo hotové peklo, urážky se vystupňovali a ti co o mých problémech věděli tomu říkali šikana. Já to tak, ale nebral, byla to pro mne všední záležitost už od 2 třídy takže jsem to bral jako normání věc, vždyť skoro každým filmu je nejaký outsider. Pak jsem narazil na článek o Columbine a začal jsem o tom víc přemýšlet, začal jsem ostatní nenávidět ještě víc a pohrdal jsem jimi. Na prázdiny jsem se netěšil proto že se pobavím s přáteli, vždyť sem žádné neměl, ale proto že se zavřu do pokoje a budu mít klid od všeho toho hnusu kolem. To my ale moc nepomohlo, ta vnitřní bolest tu byla pořád, duši jsem už měl roztrhanou na kusy a jaksi to už přestalo být snesitelné. Konečně jsem otevřel oči, uvědomil jsem si že můj život, jestli se tomu tak dá říct, spěje jen od jednohou utrpení ke druhému a teď už ze mě byla jen troska, pozůstatek kdysi veselého, vtipného kluka co měl všechny rád, co chtěl všem pomáhat. Takové bylo moje původní já. Ale teď? Když jsem se ráno probudil, vždycky jsem se ptal sám sebe "má to vůbec smysl?" když jsem se podíval do zrcadla, viděl jsem slabocha, proto jsem se do zrcadla díval vyjímečně, když jsem šel do školy, přemýšlel jsem jak to udělat aby si mě nikdo nevšiml, jak to udělat abych od sebe odvrátil pozornost a ta divoká zuřivá bestie uvnitř chtěla vraždit, doslova...

Jednou po škole jsem už nechtěl jít dál. Skončit to. Zbavit se tý vodporný bolesti, kterou může potkat jenom outsider. Když se říznete, bolí to, ale po čase přestane, to vám totiž mozek řekne že je vše zahojeno. když vás někdo urazí, bolí to, ale bolest po čase nahradí štěstí z něčeho jiného. Ale když vás někdo věčne sráží k zemi a vy se už ani nemůžete nadechnout, skončíte jako já. Zkrátka tehdy jsem už nemohl dál. nikdo neb\l doma tak jsem měl klid. Vzal jsem si nůž přejel jsem si přes zápěstí. Bohužel nebo možná naštěstí, jsem málo zatlačil takže výsledkem byla jen malá rána která za chvíli přestala krvácet. Ale bolest byla pryč, znovu jsem se cítil šťastný.

Tak se to opakovalo vždy když už toho bylo moc. Zvrat nastal na konci 7 třidy(to už jsem měl asi 8 jizev). Tehdy jsem oznal svou první velkou lásku. Konečně po tolika letech tu byl někdo kdo mi rozuměl, kdo se se mnou smál, kdo mi nenadáv když jsem šlápl vedle. Jen s její pomocí jsem přežil 8 třídu. naprostý zvrat ale nastal na konci roku, S největší zásluhu na tom má asi naše třídní. Už jsem nebyl obětí neustálých posměšků a nadávek, i když jsem byl stále outsider, dokázal jsem už ve škole dýchat.

No a pak přišla 9 a uvědomuju si že lidi který sem dřív proklínal mi budou chybět. DLouhou dobu jsem si myslel, že se konečně zařadím. Ale uvědomil jsem si že s těmito lidmi to už nepůjde, ne proto že by mne stále odkopávali, v poslední době mi hodně pomohli, pžedevším Pája, moc díky, nevíš co to pro mě znamená. Ale zábrany které jsem si za ty roky utvořil, jen tak neopadnou.
Bude trvat ještě hodně dlouho než se vzpamatuju z toho terroru.Někteří si budou možná myslet že se jen lituju... O opaku je přesvědčovat nebudu, pravý důvod proč jsem toto sepsal, byl ten, chtěl aby mě ostatní pochopili a nemysleli si o mě, že jsem nudný a zamlklý. Věřte mi že kdyby jste si prošli tím čím já, byli byste na tom stejně.

Pokud jste se dostali až sem, znamená to, že pro vás nejsem jen stín ale že mne berete jako normálního kluka. Pokud jste si toto přečetli, měli byjste už mýt menší představu omém já.
Děkuji všem ketří mi pohohli a také za to že jse dočetli tento článek...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ad-astra Ad-astra | 13. října 2009 v 20:19 | Reagovat

Víš Deny, já jsem Tě poznala teprve nedávno. V prostředí, kde nebylo moc času hovořit, avšak myslím si, že TY máš do outsidera hodně daleko. Na mě to možná nejde vidět, ale já hodně pozoruju. Si hodný člověk, a proto kdykoli když si vzpomenu na jazykovku - Ty jsi jeden z prvních kdo se mi vybaví. ...

2 S.A.S. S.A.S. | 13. října 2009 v 21:26 | Reagovat

Chlape, znám tě už dost dlouho musím říct že seš skvělej kluk, perfektně se s tebou kecá a ty bys dokázal rozesmát i mího dědu (a ty víš kdo to je)...
takže to co tady pišeš mi vubec nejde do hlavy. Jak můžeš být outsider??? Jestli je to co tu píšeš pravda tak všichni co tě přehlíželi přišli o hodiny zábavy a skvělejch zážitků!

3 Mambáááá =) Mambáááá =) | 14. října 2009 v 15:06 | Reagovat

Wow...Hodně drsnej článek. Teďky mám alespoň představu, jak ses cítil, a co jsi prožíval...Jsi fakt v poho klučina!Někdy se k tobě občas chovám hodně nepříjemně, ale moc mě to mrzí, a hodlám na tom zapracovat! =) =* A opravdu, smékám nad tím článkem!

4 KATKA KATKA | 19. října 2009 v 16:41 | Reagovat

DANY JE HODNĚ VNÍMAVÝ A CHYTRÝ KLUK...:-) S TÍM DOJDE HODNĚ DALEKO DRŽ SE..:-)

5 Roman Roman | Web | 28. listopadu 2009 v 16:07 | Reagovat

Dobrý den,Danny,snad to nebude na pozadí Vašeho komplikovaného života netaktní...rád bych Vás nadchl pro jednu myšlenku...zvu Vás k návštěvě mého blogu www.monarchiemistorepubliky.blog.cz - zeptal se Vás, jak se Vám zamlouvá/nezamlouvá myšlenka přeměny republiky v monarchii.Pokud se Vám tento "prazvláštní" blog zalíbí, dejte prosím vědět o jeho existenci dalším lidem.Děkuji za Váš zájem i čas - a omlouvám se pokud vnímáte tento vzkaz jako spam.S přáním všeho dobrého, Roman.

6 Alastor_Kopál Alastor_Kopál | E-mail | Web | 6. května 2010 v 14:43 | Reagovat

Je to hrozně divné. S.A.S. má pravdu jak můžeš být outsiderem ? Poznal jsem tvé internetové JÁ, ale myslín že to skutečné není jiné. Seš fakt dobrej kamrád a kdybys nedával oranžovou barvu na takový pozadí :-D neviděl bych na tobě chybu. Prožil jsem slabý odvar toho co ty a zejména proto poslouchám Xindla-X má texty které pochopí jen někteří protože opravdu v této hnusné době to chodí opravdu tak hnusně jak Xindl ve svých textech píše.

7 verča verča | 11. července 2010 v 20:23 | Reagovat

Deny, my dva jsme se poznali za velice nešťastných okolností. Jedno ale vím, nejsi outsaider ani nic jiného. Jsi bezva kluk, který mi moc pomohl. Nevzdávej se.

8 ci5 ci5 | 12. června 2011 v 20:08 | Reagovat

Co je to kurva za sračku?? Hele chlape nic proti tobě, ale dit né každému se něco vydaří. Hele meleš samý sračky! Sebevražda? To je hloupost a je to zbabělost aby ses nemusel starat o problémy. Problémy máme všichni a když tě šikanovali měl si to někomu říct nebo se nasrat a pěkně s nima vyjebat i kdyby si střeba tak i tak dostal po držce, měl sis s lidma víc povídat.... Nechápu na co si tady hraješ.... Neměl by ses dívat tolik na romanťáky a sebelitovat se.... Sakra :D Radši se příště zamisli a nepiš tyhle voloviny.... Děláš jak kdyby svět byl krásnej a tobě se to jen posrávalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama