Air-Soft

13. října 2009 v 20:48 | Denny |  Air-Soft
Hra na vojáky pro pokročilé - Air-Soft

Air-Soft (dále jen soft) se značně liší od známějšího paint ballu, nestřílí se barevnými kuličkami v arénách, ale plastovými kuličkami ve volné přírodě. Vzhledem k tomu, že kuličky nezanechávají po zásahu žádné stopy (vyjma ojedinělých modřin) je nezbytně důležitý fair-play přístup všech hráčů. To je jeden z hlavních důvodů, proč se soft nehraje závodně. Rozhodčí by někomu těžko dokazovali,
že byl zasažen. Jednotlivé týmy zpravidla představují určité světové ozbrojené složky jako jsou třeba S.W.A.T., SealTeam6 nebo S.A.S. Soft se nehraje jen v zahraničí, i u nás máme mnoho softových týmů jako například U.S.M.C. Hustopeče nebo právě začínající SGC Holešov. Soft je silně týmová hra, z vlastních zkušeností vím že "Rambo" dlouho nepřežije (Samozřejmě snipeři jsou vyjímka). Není ani výjimkou že na akcích spatříte i holky, ty bývají
často lepší než kluci!

Mariňáci v Hustopečích (Rozhovor s velitelem)

Jak jsi se dostal k Air-Softu?
Jednou jsem našel zajímavý článek v novinách ve kterém se psalo nějakém airsoftu. Vzhledem k tomu že jsem ctitel military, tak jsem si řekl že by to mohla být zábava, tak jsem kontaktoval redaktora a ukázalo se, že jeho syn hraje soft. Tak jsem se přidal.

Kolik je ti let a jak dlouho hraješ Air-Soft?
Je mi 36 a Air-Soft hraji od ledna 2004.

Jaký byl tvůj první dojem?
Nic převratného, kluci v maskáčích, chození po lese.Bylo to něco nového, ale vzhledem k mé výstroji, výzbroji a věku jsem byl trochu na rozpacích, jestli dělám dobře.

Jak tvoje žena/máma bere to, že sis za tolik peněz nakoupil výbavu a pak s ní ve volném čase běháš po lese?
Moje matka to přijala velice kladně. Žena na začátku poukazovala na to, že by se za to daly pořídit věci do domácnosti atd. Ale protože jsem na to většinou našetřil mimo rodinný rozpočet, tak to potom bylo bez větších problémů.

Bereš Air-Soft jako koníček nebo je to pro tebe životní styl?
Beru to hlavně jako koníček i když připouštím, že se často stává doslova životním stylem.Jsi členem teamu který představuje U.S.M.C. proč zrovna Mariňáci?
Mariňáci byly, jsou a budou elita. Jsou většinou první, kdo jdou do útoku. Jsou všude tam, kde jde do tuhého.Mají nejnáročnější výcvik a jsou nejlepší.Obecná pravidla

- Zásah do jakékoliv části těla dočasně vyřazuje hráče ze hry.(Je mrtev.)

- Každý hráč musí mít ochranné brýle.

- "Mrtvý" hráč nesmí komunikovat s okolím.

- Při průchodu civilistů je hra bezpodmínečně zastavena i za cenu prozrazení pozice.

Zbraně, výbava, munice

Pořídit si Air-Softovou zbraň vás může přijít velmi draho. Zbraně se standardně dělí na 3 skupiny: manuální, plynové a elektrické.
Začneme nejlevnější skupinou. Manuály se dají pořídit od 600 Kč výše, ale před každým výstřelem se musí ručně nabít. Spotřeba kuliček u takovéto zbraně je opravdu malá, občas ani za celý den nevystřílíte zásobník.
Plynovky už jsou lepší kalibr. Díky stlačenému plynu, který vystřeluje kuličky, může střílet automaticky (ratatatata J) dají se pořídit od 2000 Kč výše, údržba plynovky vás ale kvůli drahému plynu bude stát hodně peněz.
To už se více vyplatí investovat do třetí skupiny, mé oblíbené. Elektrikám, jak už název napovídá, natahuje spoušť elektromotorek na baterie
(prosím vás žádné tužkové baterie, to by vám ani neškytla) spotřeba takovéto zbraně je obrovská, zásobník na 450 BB máte pryč během pár minut, vzhledem k nízké ceně munice to ovšem není až takový problém. Jediná nevýhoda je cena samotné zbraně, méně kvalitní zbraně se dají sehnat již od 4 000 Kč, ovšem na takové zbraně se většinou nevztahuje záruka. Kvalitní, profesionální, celokovové zbraně se zárukou jsou k mání v ceně okolo 10 000 Kč.
Dalším nezbytným vybavením je uniforma. Obvykle se nestává, aby člen skupiny představující S.A.S. měl uniformu U.S.M.C. Pro snipery je vhodnější oblek s názvem Hejkal. Člověk oblečený v tomto obleku se stává téměř neviditelným. Uniformy se pohybují v ceně od několika set korun po několik tisíc.
Vysílačky, dýmovnice, granáty nebo přídavky na R.I.S. lišty jsou velmi dobrým zpestřením vaší výbavy.
Munice je jednoznačně nejdůležitější složkou výbavy, protože ani zbraní za 20 000 nikoho netrefíte, když nemáte kuličky. Cena kuliček se pohybuje okolo 250 Kč za 5000 BB.Typy her

Standardně se hrají čtyři druhy her a to DM, TDM a CTF a Scénářové Bitvy.


DM - Dead Match, je nejjednodušším typem, laicky řečeno všichni proti všem. Hra spočívá tom, že střílíte do každého koho uvidíte a počítáte si fragy. Hráč s největším počtem fragů vyhrává.

TMD - Team Dead Match je častějším typem než DM. Od DM se liší tím že se hraje v týmech, nejčastěji ve dvou. Tým který zabije všechny členy druhého týmu vyhrává.

CTF- Capture The Flag je hra o vlajky. Tak jako TDM se hraje v týmech. Tým,
který získá nepřátelskou vlajku a připojí ji k té své, vyhrává.

Scénářové Bitvy - Nejčastější typ hry. Hraje se na týmy. Na příklad: První tým má za úkol ubránit objekt, zatímco druhý tým ji má dobít, umístit výbušninu a zabránit její deaktivaci. Často takovéto hry doprovází slušný příběh.

Slovník

S.W.A.T.-Americká, zásahová jednotka. Obdoba České Urny.
SealTeam6-To samé co S.W.A.T. jen jiné jméno.
S.A.S.- (Special Air Service) Britská vojenská zásahová jednotka.
U.S.M.C.- (U.S.Marine Corps) Americká námořní pěchota.
Rambo- Označení pro člověka který se chová jako Silvestr Stalone ve svém filmu Rambo.
Manuály- Zbraně, které je před každým výstřelem potřeba ručně nabít.
Plynovky- Zbraně, u kterých výstřel zajišťuje stlačený plyn.
Elektriky- Zbraně, které se natahují elektromotorkem.
BB- Zkratka pro kuličky.
Hejkal- Oblek, který vypadá jako část porostu.
R.I.S. lišty- Připevňují se na ně lasery, optiky, svítilny, atd.
Frag- Jinak řečeno počet zabitých nepřátel.Na závěr

Na závěr bych chtěl podotknout, že Air-Soft by si měj zkusit zahrát každý. Přestat hrát můžete vždycky, ale to se mi zdá nepravděpodobné. Pokud by se někdo chtěl přidat k některému týmu, zde jsou odkazy na jejich stránky: www.sgcholesov.blog.cz a
www.marines-tym.wbs.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gestapo Gestapo | 13. října 2009 v 21:01 | Reagovat

Výborný článek,musím pochválit že to máš z vlastní hlavy a né někde okopírované z netu:-),pokud budeš mít zájem můžeš si proti nám někdy zahrát :-)

2 GreenBerret GreenBerret | 15. prosince 2009 v 18:01 | Reagovat

AirSoft=4ever!!! BESTBESTBEST! NOTHINGBETHER!

3 Šitagi Šitagi | 12. května 2010 v 18:10 | Reagovat

jj..taky se mi to líbí...vypadá to dobře..byla bych první mrtvá juhuuu xD

4 Robin Robin | E-mail | 24. května 2010 v 17:16 | Reagovat

Dobré když se na to ptal mího otce

5 Lord.Raven Lord.Raven | Web | 10. října 2010 v 2:01 | Reagovat

ses krapet sekl XD s tvým tatou sem dělal rozhovor do školního časáku XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama